ADIYAMAN

Vali Erin, Üniversite Öğrencileriyle Bir Araya Geldi

 
Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Vehbi Koç Konferans Salonundan düzenlenen programa, Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, İŞKUR İl Müdürü Mehmet Emin Yücekaya, Adıyaman Üniversitesinin Akademik ve İdari Personeli ile bazı kurum amirleri ve öğrenciler katıldı.
 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Vali Abdullah Erin, gençlere nasihat ve tavsiyelerde bulunarak, Mardin’de geçen çocukluk ve gençlik anıları ile mesleki hayatındaki deneyim ve tecrübelerini anlattı.
 
Kariyer Günü programında, yaşamının önemli dönüm noktalarını gençlerle paylaşarak, gençlerin mutlaka hedefleri olması gerektiğini ve bu hedeflere ulaşırken bulundukları konumları en iyi şekilde değerlendirmelerinin altını çizen Vali Abdullah Erin, “Türkiye genç nüfus bakımından çok ciddi bir potansiyele sahiptir. Gençlerimiz kişisel ve sosyal sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmeli ve öğrenim gördükleri alanda en iyisi olmaya çalışmalıdır. Çünkü genç kardeşlerimiz bizlerin hem enerji kaynağı hem de aydınlık geleceğe dair umudumuzdur. Dolayısıyla gençlerimizin gelecekle ilgili hedeflerini yüksek tutmalarını istiyoruz. Ülkemizi çok daha ileri noktalara taşıyacaksınız. Hedefleriniz ne kadar büyük olursa, Türkiye Cumhuriyetinin de hedefleri bir o kadar büyük, geleceği ise bir o kadar aydınlık olur. Karşılaşacağınız zorlukları aşmanın en önemli şartı inanmaktır. Yolunuzda moralinizi bozmadan, inanarak yürümelisiniz. Ümitsiz olmayın. Devlet olarak, istiklal ve istikbalimizin teminatı olan gençlerimizin sosyo-ekonomik hayata katılarak istihdam edilmesi ve en güzel yerlerde iş sahibi olabilmeleri için çok önemli adımlar atılıyor”dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu