ADIYAMAN

Adıyamanlı Muay Thai Sporcusu Dünya Şampiyonu Oldu

“İFMA–2014 Dünya Muay Thai Şampiyonasında Adıyamanlı sporcumuz elde ettiği derece ile dünya şampiyonu oldu.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Seyit Ahmet Bağcı, Malezya’nın Langkawi kentinde yapılan şampiyonaya 101 ülkeden 1000’den fazla Sporcunun katıldığı şampiyonaya Adıyaman’dan 1sporcu ile katılım sağlandığını söyledi.

 

Adıyaman’da artık Muay Thai sporunda şampiyonların yetiştiğini belirten Bağcı:” Malezya’nın Langkawi kentinde 30 Nisan 10 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen “İFMA–2014 Dünya Muay Thai Şampiyonasında ilimizden katılan sporcumuz Arif Özdemir 57 kg Yıldızlar Kategorisinde Dünya 1.si olmuştur.

 

Bağcı;”Ülkemizi düzenlenen dünya şampiyonasında en iyi şekilde temsil eden Sporcumuz Arif Özdemir aynı zamanda ilimizin de tüm dünyada tanınmasını sağlamıştır. Bizlere elde ettiği Dünya Şampiyonluğu ile büyük bir mutluluk yaşatan sporcumuzu başarılarından dolayı tebrik ediyor, antrenörünü ve sporcumuzun ailesini kutluyorum. İlimiz bir çok branşta olduğu gibi Muay Thai sporunda sevgili sporcu kardeşimiz Arif Özdemir’in başarısı ile spora verilen emeğin nasıl başarıya dönüştüğünün somut bir örneği olmuştur. Ben bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu