ADIYAMAN

Ahmet Aydın Açıklaması

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Fetullahçı Terör Örgütü'nün en ağır şekilde cezalandırılacağını belirterek, "Kurda merhamet etmek, kuzuya ihanettir, kuzuya zulümdür" dedi.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara ile birlikte Hükümet Meydanı'na gelerek halkı selamladı. Burada kalabalığa hitap eden Aydın, Fetullahçı Terör Örgütü'nün elebaşı ve onun işbirlikçilerine acımayacaklarını vurguladı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün en ağır şekilde cezalandırılacağını kaydeden Ahmet Aydın, "O terörist başını da, onun iş birlikçilerini de ifşa ederek en ağır şekilde cezalandıracağız. Kurda merhamet etmek, kuzuya ihanettir, kuzuya zulümdür. Bu fitneye kim kalkışmışsa, millete kim namluyu uzatmışsa onu affetmeyeceğiz. Ancak adaletle, hukuk içerisinde bunları yaparak zulmetmeyeceğiz" dedi.

"Yakalarından tutup en ağır cezaya çarptıracağız inşallah"

Aydın, Fetullahçı Terör Örgütü'nün hiçbir ahlaki ve inanç değerinin olmadığını vurgulayarak, "Onlar hiçbir değer tanımadılar, hiçbir sınır tanımadılar, hiçbir ahlaki kural bilmediler, hiçbir imanı inancı dikkate almadılar. Bunlar topuyla tüfeğiyle namluyu millete uzattılar. Bu milletin evi olan TBMM'yi bombaladılar, Cumhurun evi olan Külliyeyi bombaladılar. Bunların içinde kim varsa affetmeyeceğiz, yakalarından tutup en ağır cezaya çarptıracağız inşallah. Bizler namluyu bize uzatanlara ne gerekiyorsa yapacağız. Bizler hep beraber olduğumuz müddetçe, yürekler toplu vurduğu müddetçe ne onların tankı ne de topu bizlere etki etmeyecektir" diye konuştu.

"Bu millete helal olsun bir destan yazdı"

Halkın 21 gün boyunca meydanları boş bırakmadığını ve bunun bir sebebinin olduğunu aktaran Aydın, "21 gün boyunca bu meydanları doldurmamızın bir sebebi var. Bizler iman ettik, bizler ülkemize, milletimize, bayrağımıza sahip çıkmak gerektiğini, bunun için içimizdeki fitneyi bir tarafa atarak, o sefillere, o gafillere, o çürümüşlere karşı yek vücut olarak burada buluşuyorsak bunun sebebi var. Elhamdülillah iman ettik, içimizdeki bu çürümüşleri, bu tümörleri temizlemediğimiz müddetçe bizlere rahat uyku yok. Kimsenin camını çerçevesini aşağı indirmedik, kimseye kurşun sıkmadık, kimseye zarar vermedik. Demokratik tepkimizi en uygun şekilde yerine getirdik. Hak arama neymiş bunu bütün dünyaya gösterdik. Bu millete helal olsun bir destan yazdı. Tarihin akışını tersine döndürdünüz, dünyada millet olmanın ne demek olduğunu, vatana nasıl sahip çıkıldığını tüm dünyaya gösterdiniz. Allah sizden razı olsun" ifadelerini kullandı.

Aydın, Pazar günü 81 ilde aynı saatte meydanların hınca hınç dolacağını ve saat 17.00'de Adıyaman tarihinin en büyük mitinginin yapılacağını söyledi. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu