GERGER

Gerger Belediye Başkanı Aksoy’dan Açıklama

Gerger Belediye başkanı Erkan Aksoy sosyal medya hesabından geniş çaplı bir açıklama yaptı. Aksoy açıklamasında; “24 Ocak 2020 Elazığ depreminde evleri yıkılan Gergerli vatandaşlarımız için yer tespiti biten 200 konutun ihalesinin 26.02.2021 tarihinde yapılması kararlaştırıldı.Halen işlemleri devam eden ve yer tespitleri tamamlanmayan 2.Etap konutların da kısa süre içinde çalışmalarının tamamlanıp ihaleye çıkarılması ve 2021 yılı içinde yapılması hedeflenmektedir.

Ayrıca Gerger-Narince arasındaki yolumuzun da ihalesi yapılmış olup ve ihaleyi alan firmaların yeterlilik durumlarının incelenmesi ve dosyalarında olabilecek eksik evrakların tamamlanmasının ardından ihale kesinleşecek ve yolun yapımına başlanacaktır.Yapım çalışmalarının da aylara ve yıllara yayılmadan çok kısa bir süre içinde başlayacağından halkımızın şüphesi olmasın.

Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere,Sayın Bakanlarımız ve GMDK Başkanımız Ahmet AYDIN ve Gönüllerin Milletvekilleri ile birlikte yürüttüğümüz çok yönlü çalışmaların kısa süre içerisinde meyvesini alacağız inşallah.Bizler halkın sorunlarını çözmek için GERGER ve ANKARA arasında mekik dokuyup sorunları bizzat bakanlıklar nezdinde yürütürken,

OTURDUKLARI yerden bizleri eleştirip siyasi rant elde etmeye çalışanların çabaları da beyhude kalacaktır.Başlattığımız hizmetlerin hangi aşamaya geldiğini sorup gören ve bunu siyasi kurnazlıkla gündeme taşıyarak kendine pay çıkarmaya çalışan ve bu şekilde bizleri “AK DAVANIN NEFERLERİNİ” karaladığını sanan bazı siyasetçilerin çabaları da sonuçsuz kalacaktır… Onların bu kurnazlıklarına bakmaksızın Yolumuza devam edecek ve ilçemizin sorunlarını çözmek için elimizden geleni yapacağız. Gergerli vatandaşlarımız bu konuda müsterih olsun. Emin olun ki, 2021 yılı içerisinde hem deprem konutları hem de Gerger-Narince yolunun çalışmalarına başlanacaktır.Bitirilmesi için de bütün gayretimizi ortaya koyacağızSorunların çözümü için kardeşinize verdiğiniz bu yetkiyi en iyi şekilde kullanarak,halkımızın çıkarları doğrultusunda ekibimle birlikte her türlü çabayı göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.Yapılacak her türlü hizmeti bundan sonra an ve an halkımıza duyurarak bilgilendirme yapacağız.Bu şekilde vatandaşlarımız hizmetlerin ne aşamada olduğunu da takip edebilecektir. Gerger ilçemizin Büyük problemi olan,Kanalizasyon Alt yapı yenilenmesi,içme suyu şebeke yenilenmesi,Yağmur suları alt yapı yenilenmesi,barajdan arıtma tesisi ile ilçeye su şebekesi projemiz,mahalle yolları ve diğer hizmetlerimizin de kısa süre içinde başlayacağını belirtmek isterim. Tabi ki hizmetlerimiz bununla da sınırlı kalmayacaktır. Parklar, sosyal tesisler, çarşı merkezinin düzenlenmesi, sanayi sitesi ve buna benzer bir çok çalışmamız da kısa süre içinde başlatılacak ve kısa süre içinde bitirilecektir.Gönül belediyeciliği şiarı ile çıktığımız bu yolda, “YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR DEYİP”Hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu