GERGER

Gerger ve Diğer İlçeler Adalet ve Kalkınma Partisi’ nden Adalet Bekliyor

Geçtiğimiz hafta Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adıyaman ili aday adayları mülakat görüşmeleri yapıldı. Yapılan mülakat görüşmeleri sonrası birçok spekülatif bilgi kulislerde ve gündemde dolaşmaya başlasa da aday adaylarının ve seçmenlerin heyecanlı ve umutlu bekleyişi sürüyor.

Mülakatlar öncesi yapılan temayül yoklamalarıyla başlayan heyecanlı süreç sonrasında mülakatlarla devam etmiş; nisan ayında genel merkezce açıklanacak vekil adayları listesiyle de sonlanacaktır. Nisan ayında genel merkezden gelecek açıklamanın ise  bazı aday adayları için sevince bazıları içinse burukluğa yol açacağı açık. Bu kıran kırana geçen süreç her ne kadar aday adayları için büyük önem taşıyor ve heyecanla devam ediyorsa da aynı durum seçmenler içinde geçerli denebilir. Zira aday belirleme sürecinde seçmenlerin AK Parti genel merkezine de mesajları var. Bir çok ilçeden seçmenlerin görüşü aynı doğrultu da ;

İşte AK Partili seçmenin genel merkeze mesajı: ‘Adıyaman 2002’den beri AK duruşunu istikrarlı ve yükselen bir ivmeyle devam ettiren bir ildir. Buna rağmen vekillerimiz nezdinde yeterince tanınmamakta ve yeterince temsil edilmemektedir. Bölgeyi, şehri, ilçeleri bilen, buralardan aramızdan çıkmış vekiller istiyoruz. Bugüne kadar seçilen vekiller ağırlıklı olarak her daim Merkez ve Kahta ilçelerinden seçilmiştir. Gerger, Çelikhan, Tut gibi ilçelerimiz adeta temsilden mahrum edilmiş, sorunlarına çözüm bulabilecek nitelikli temsilcilerinden yoksun olduğundan sorunlarına da çözüm bulamamış ya göç yolunu tutmuş yada kaderine razı olmuştur. Şimdi Yeni Türkiye’ ye giden bu kutlu seçimin arifesinde genel merkezden isteğimizdir: Av.Üzeyir Bilgin gibi Yrd.Doç.Dr.Ramazan Topdemir gibi  vizyonu ve geçmişi ortada bulunan vekil aday adaylarımız var. En azından partimizin vekil adaylarından birinin bu isimlerden seçilmesini istiyoruz.Ak Parti Genel merkezimizin hassas tutumunun ve geniş vizyonunun sesimize kulak vereceğini umut ediyoruz.’ dediler. Bu hususta Seçmenlerin sesine kulak vererek Adıyaman halkı için en ideal adayların bulunmasını temenni ederiz dediler.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu