GENEL

Gersoy-Der İftarı Dernek Binasında Verildi

Geleneksel olarak heryıl Gersoy-Der yönetimi tarafından verilen iftar yemeği iki yıl aradan sonra yine dernek binasında verildi. Önceki iki yıl dışarıda verilen iftar yemeklerinden sonra hemşerilerimizi tekrardan dernek binasında ağırladı.

500 kişinin katıldığı iftar yemeğinde yönetim adına selamlama konuşması yapan başkan Mahmut Özdemir, konuşmasında;

“Değerli, sivil toplum kuruluşu başkanları

Saygıdeğer hemşerilerim..

 

Rahmet ayı olan bu mübarek ramazan ayında iftar sofrasında bir aradayız. Paylaşmanın ve birbirimizi anlamanın en güzel yaşandığı şu günlerde bu çatı altında siz değerli hemşerilerimizle bir arada olmak bizim için çok önemlidir.

 

Toplumun bütün kesiminin barış, uyum, sevgi ve dayanışma içinde olduğu birlik ve beraberliğin daha da güçlendiği ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diliyorum.

 

Ortadoğu coğrafyasına baktığımızda bölge adeta yanıyor. Her gün yüzlerce insan katlediyor. Bu bir insanlık ayıbı olarak gözümüzün önünde vuku buluyor.  Zaman birlik ve beraberlik zamanı, zaman bir birimizi hoşgörüyle kucaklama dönemi.

 

Ramazan ayı ayrıca paylaşmak demektir. Şuan burada olmamız bunun en büyük örneği. Biliyorum ki bu tür etkinlikler olmazsa, bu şehrin keşmekeşinden koşuşturmasından dolayı bir araya gelemiyor ve dostlarımızla hasbihal edemiyoruz. İşte böyle zamanlar bir araya gelip dostlarla buluşmayı da sağlamış oluyoruz.

 

Bu mübarek günde bizi yalnız bırakmadığınız için siz değerli misafirlerimize ve değerli Gergerlilere ayrıca bu organizasyonda emeği geçen yönetim kurulu arkadaşlarıma şükranlarımı sunarım.

 

Allah niyetinizi kabul etsin.” Dedi.

İftar yemeği öncesi bir konuşma yapan Gerger Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Ali Acar; Adıyaman Derneği ve Gersoy-Der'le ortaklaşa, Gerger'e meslek yüksek okulu kazandırılması konusunda ve ayrıca İstanbul'da bir kültür merkezi inşaa etmek için çalışmalara başladıklarını belirtti. Bu yolda tüm Gergerli iş adamlarından destek istedi.

Dana et kavurma, bulgur pilavı, çorba, tatlı ve köy biberinden oluşan menünün ikram edildiği iftar yemeğine bir çok stk temsilcisi de katıldı.

 

Katılımcılar arasında, Bağcılar belediye başakan Yardımcısı Cemil Şahin, Din alimleri derneğinden Seyithan Tan, Gersoy-Der eski başkanlarından Mustafa Özdemir ve Ahmet Mancak, Esenyurt Adıyamanlılar Derneği başkanı Şükrü Orak, Traksu Dernek Başkanı Ahmet Alak, Gürgenli Dernek Başkanı İsmail Akkaya, Adıyaman Harfane Grubu Haydar Ulaş, Yaman, Kahtalı Mustafa, Sanatçılar derneği İbrahim Harikases ve yönetimi, Esentepe Spor Yönetiminden Yücel Samsama, Adıyamanlılar Derneği Başkanı Mehmet Deniz, İl meclis üyesi Zeynel Yılmaz, Canbeg Dernek Başkan Yardımcısı Mustafa Aydın, Doğu ve Güneydoğu Dernekler Platformu Başkanı Abdulhekim Taş, Bağcılar Belediye meclis üyesi Mehmet Yalçın ve Cuma Durak, Adıyamanlılar Vakfı STK Sor. Ahmet Demir, WSKF Türkiye başkanı Zülfikar Yeşil, Tek Rumeli Tv spor müdürü Mehmet Çelik,  Akyad Yönetiminden Ahmet Süt ve Güngörmüş Derneği Başkanı Mustafa Mente vardı.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu