GENEL

Güngörmüş’lüler Geleneksel 3 ncü İftarda Bir Araya Geldi

Her yıl ramazan ayında İstanbulda'ki köylülerine iftar yemeği veren kısa adı GÜN-DER olan Güngörmüş Köyü Derneği bu yılda ramazan iftar yemeği verdi.

 

İftar yemeğine katılanlara hitaben konuşan başkan Mustfa Mente, derneklerinin kendisine ait bir yerinin olmaması hasebiyle Gersoy-Der binasında bu yemeği verdiklerini belirtti. Yer alımı için çalışmalarının olduğunu da belirten Mente, davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür ett.

 

Ayrıca davetliler arasında bulunan bazı STK başkanların da kısa birer selamlama konuşması yaptı. Konuşmalarda birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan davetliler Güngörmüş Köyü Derneği Başkanı Mustafa Mente'ye teşekkür ettiler.

 

Derneğin kurucu başkanı aynı zamanda onursal başkanı emekli Gap Orman Bölge Müdürü Mehmet Sancak'ta yaptığı konuşmasında, artık gençlerin bu tür organizasyonlarda önde görev almalarının gereklilğini belirtti. 

 

Katılımcılar arasında Kurmay Binbaşı Ahmet Mente, TİM Genel sekreteri Mustafa Mente, Adıyamanlılar Vakfından Ahmet Demir, Gersoy-Der yönetiminden Mustafa Çimen ve İsmail Kutlubay, Tirkidin Dernek Başkanı Enes Çingay, Gersoy-Derin eski başkanlarından Ahmet Mancak, Sanatçılar ve Medya derneği yönetimi vardı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu