ADIYAMAN

Huzur Kenti Adıyaman Bakanlık Bekliyor

Gerger ilçesinde 1 Kasım Genel seçimlerinin ardından Teşekkür ziyaretine gelen Ak Parti Adıyaman Milletvekili ve Grup Başkanvekili Amet Aydın , Gerger ilçesinde Vatandaşlarla sohbet etmiş ve Esnaflarla görüşmüştü.

Gerger halkını dinleyen ve sorunlarını çözmeye çalışan Ahmet Aydın’ın bu gayreti , Vatandaşlar tarafından taktir toplamıştı.

 Gerger Postası Kahta temsilcisi Bilal Mente tarafından bizzat takip edilen Ziyaretlerde Bir çok vatandaş’ın Sayın Ahmet Aydınla sohbeti sırasında kendisine Bakanlık görevi verilmesini beklediklerini belirtmişlerdi.

Bir çok vatandaşla görüşen  Ahmet Aydın’ın Gerger halkından bir çok kişinin duası ile karşılaşmış ve kendisine yeni Türkiye yolunda başarılar dilmişlerdi.

Huzur Kenti olan Adıyaman’da Yeni Yapılacak olan kabine de neden Adıyamanlı bir bakan olmasının nedenlerini aşığıdaki verilerdende anlayabileceğiz :

1983’den beri İktidar partilerine (Nüfus ve Vekil sayılarına göre)  ortalamanın çok üzerinde oy veren ve vekil çıkaran 600.000 Nüfuslu il Adıyaman Halkı ,Adalet ve Kalkınma Partisinden  artık bir bakanlık bekliyor.

2002 Genel seçimlerinde 5 vekilin 4’ünü

2007 Genel seçimlerinde Rekor oyla 5 vekilin 4’ünü

2011 Genel seçimlerinde Rekor oyla 4 vekilin 4’ünü

2015 Genel seçimlerinde % 95.9 oy vererek şampiyon İlçe olan Sincik  ,  Yanında % 86.2 oy veren Samsat  ve  % 85.12 oy veren  Gerger  gibi ilçelerde rekor oylarını, Adıyaman’da Muhalefet partilerin kalesi olan , Yıllarca muhalefet partilerin yüksek oy aldığı  Besni % 67.7 , Tut %66.2 , Çelikhan %65.6 ve Gölbaşında %58.12 gibi yüksek yüzdeler alarak  İl  Bazında Türkiye Ortalamasının çok üstünde bir ortalama  ile ‘’ 81 il’’  içinde  7.nci  olan Adıyaman Ve ilçeleri artık Adıyamanlı bir bakan istiyor.

Bir çok Yerel ve Genel Seçimde Türkiye  ortalamasının  çok üstünde olan Adıyaman ili  , Samsun,Şanlıurfa ,Gaziantep gibi iller gibi kendi illerindende bir bakanın çıkmasını bekliyorlar.

Adıyaman ve İlçelerinin ortak görüşü Adıyamanlı Milletvekillerinden birinin mutlaka bakan olması. Adıyamanlı Milletvekillerinin içinde en çok dikkat çeken ve kendisine Bakanlık görevi verilmesi  yakın görünen isim şuan için Ak Parti Adıyaman Milletvekili ve Ak Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın. Adıyaman Halkı Ak Parti teşkilatlarında bir çok faaliyette bulunan ,İl başkanlığı , İki dönem Milletvekilliği ve Grup Başkanvekilliği yapmış Sayın Ahmet Aydın’ın  Türkiye Cumhuriyeti 64.döneminde Bakanlık görevi verilmesini talep ediyor.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu