ADIYAMAN

İzol Aşireti’nden İddialara Yalanlama

Adıyaman'ın kanaat önderlerinden ve İzol Aşiretinin ileri gelenlerinden Abdullah Yalçın, Kürt aşiret liderleriyle ilgili ortaya atılan iddialarla ilgili açıklamada bulundu.

Adıyaman, Malatya, Siirt, Kilis, Şanlıurfa ve Diyarbakır'da aşiret mensuplarının bulunduğu İzol Aşireti önderlerinden Abdullah Yalçın, aşiret liderleriyle ilgili ortaya atılan iddiayı kesin dille yalanladı. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ki aşiret liderleri ile yabancı istihbarat birimlerinin görüştüğü ve devlete karşı ayaklanma girişimi olacağı yönündeki iddialar yalanlanıyor.

İzol Aşireti'nin ileri gelenlerinden Abdullah Yalçın, bölgedeki aşiret liderlerinin devletine bağlı olduğunu, para ile satın alınamayacağını ve devleti için ölmeye hazır olduklarını kaydetti.

Abdullah Yalçın, "Emekli albayın, aşiret reislerine para dağıtıldığı ve aşiretlerin isyan çıkaracakları iddiaları külliyen yalandır. Bugün Adıyaman'da ve Türkiye'nin bir çok bölgesinde yaşayan İzol Aşireti mensuplarına ne böyle bir teklif gelmiştir, ne böyle bir teklif yapabilirler. Böyle bir şeyi kabul edemeyiz. Biz çevre illerdeki bazı aşiret liderleriyle de bu konuyla ilgili görüşmelerimiz oldu asla ve asla böyle bir şey söz konusu değildir. Biz vatanımız için canımızı veririz fakat asla para için vatanımızı satmayız. Bizim hükümetimiz, devletimiz nerdeyse biz sonuna kadar her zaman yanındayız" dedi.

Yalçın açıklamasında, "Bu fitne fesadı çıkaranlar ya paralel devlettir, ya da PKK'ların işidir. Ama bunların üzerinde daha üst akıllar var. Bugün ABD'nin, Almanya'nın, Fransa'nın, İngiltere'nin ve İsrail'in dünya üzerindeki ülkeler üzerinde oyun oynayacağı en son ülke Türkiye'dir. Allah'ın izniyle bütün dünyayı hizaya getirebilirler ama Türkiye'yi asla hizaya getiremezler. 15 Temmuz gecesi başlatılan darbe girişimine karşı halkın, milletin neler yapacağını tüm dünya çok iyi gördü. Türkiye üzerine oynanacak en kötü oyundu onlar darbe yapalım derken millet kendilerine iyi bir darbe indirdi.

Allah'ın izniyle 2021 yılında dünyanın lideri eski Osmanlı İmparatorluğunun torunları yeni Türkiye'yi kuracaklar. Hiç kimsenin korkusu olmasın. Rabbim bize bir can vermiş, ölürsek şehit, kalırsak gaziyiz. Biz tür şeylerden kaçacak değiliz, biz evimizin önünde namusumuz için gözümüzü kırpmadan ölürüz. O nedenle hiç kimse bir hesap içerisine girmesin" ifadelerini kullandı. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu