KAHTA

Kahta’da TRT Kurdi’ye Plaket

Adıyaman'ın Kahta ilçe belediyesi ve 3.Lig'de mücadele eden Kahta 02 Spor kulübü, ilçenin tanıtımına sağladığı katkılar nedeniyle TRT Kurdi'ye plaket takdiminde bulundular.

Adıyaman’ın Kahta ilçe belediyesi ve 3.Lig’de mücadele eden Kahta 02 Spor kulübü, ilçenin tanıtımına sağladığı katkılar nedeniyle TRT Kurdi’ye plaket takdiminde bulundular.
TRT Kurdi’nin başarılı spor yayınları bölgede ilgi görmeye ve ödüller almaya devam ediyor.
Kahta 02 Spor Kulübü Başkan Vekili Lütfü Başlı,”İlçemizin ve kulübümüzün tanıtımına sağladığı katkılar nedeniyle TRT Kurdi’ye çok teşekkür ediyoruz. Halkımız bu güzel ve başarılı yayınları ilgiyle izliyor. İşleri nedeniyle şehir dışında bulunan Kulüp Başkanımız Musa Yıldırım’ın hazırladığı plaket ve formaları takdim ettik” ifadelerini kullandı.
Kahta 02 Spor Kulübü yönetimi ise TRT Kurdi Genel Koordinatörü Mustafa Ekici için plaket, TRT Kurdi yöneticilerine ve spor programcılarına isimlerinin yazılı olduğu formalar takdim etti.
TRT Kurdi Dema Futbolé sunucusu Mehmet Yılmaz Bay, Adıyaman ve Kahta’nın sporda elde ettiği başarıları ilgiyle takip ettiklerini anlatarak gösterilen misafirperverlik ve plaket takdimi için Kahta Belediyesi ve Kahta 02 Spor yönetimine teşekkür etti.
Futbol Zamanı (Dema Futbolé) ekibini ilçede ağırlayan Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı ve Kahta 02 Spor kulübü yönetimi, kanalın yayınlarıyla ilçeye ciddi katkılar sağladığına dikkat çekerek teşekkür etti.
Belediye Başkanı Turanlı,”TRT Kurdi Kürt dilinin gelişimi kadar kültürden spora kadar her konuda büyük katkılar sağlıyor. Kâhta’mıza olan katkısı da takdire şayan ” dedi.
Başkan Turanlı, daha sonra TRT Kurdi Genel Koordinatörü Mustafa Ekici, TRT Kurdi Haber Müdürü Gülabi Eryaman, Dema Futbole programı ve TRT Kurdi Kahta Muhabiri Hüseyin Türkoğlu için plaket takdim etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu