GERGER

Kurtlar Köye İndi 26 Hayvanı Telef Etti

 

Edinilen bilgiye göre Köyde yaşayan Osman Mancak her gün yaptığı gibi hayvanlarını köyün yakınındaki merada otlatması için yabana bıraktı. Evine dönüp günlük işleri ile uğraşan Mancak akşam saatlerinde eve dönmeyen hayvanlarını toplamak için meraya gitti. Ancak bıraktığı yerde hayvanlarını bulamadı.  Bu duruma endişelenen Mancak bütün gece hayvanlarını aradı.  Sabaha kadar aramayı sürdüren Osman Mancak Sabah güneşin doğması ile beraber Hayvanlarının cansız bedeni ile karşılaştı.  

Gördüğü manzara karşısında ne yapacağını bilmeyen Mancak Köylüden yardım istedi ama iş işten geçmişti.. Meraya otlaması için bıraktığı 1 İnek 3 keçi ve 22 koyunu telef olmuştu.

Geçimini çobanlıkla sağlayan Osman Mancak bu durumun kendisini fazlasıyla etkilediğini söyledi. Geçen sene 15 hayvanını kurtlara kaptıran talihsiz köylünün bir yıllık emeğinin heba olduğunu söyledi. Köyde her sene Nüfusun azaldığını ve beraberinde yaban hayvanlarının köye saldırdığını bildiren Mancak Bu durumdan dolayı köyde yaşamanın artık zor olduğunu söyledi.

Serdar Kızılkaya

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu