GENEL

Sultangazi’de Adıyamanlılara Silahlı Saldırı 3 Ölü

İstanbul Sultangazi Devlet hastanesinin arka sokağında faaliyet gösteren Adıyaman Kahta'ya bağlı Karadut köyünden Mehmet Nuri Süt'ün yakınlarının işlettiği tekstil atölyesine akşam üstü silahlı saldırı oldu.

 

Saldırının aynı sokakta bulunan bir ecza deposu çalışanı tarafından gerçekleştirildiği belirtiliyor. Söz konusu sokakta araç park etme yüzünden çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle ecza deposu çalışanı olduğu iddia edilen saldırganın silahıyla yedi kişiye ateş ettiği bildirildi.

Olaydan sonra kaçan zanlı halen yakalanamadı.

 

Edindiğimiz bilgiye göre M.Nuri Süt'ün oğlu Metin Süt, olay yerinde yaşamını yitirirken yaralı olarak hastaneye kaldırılan 6 kişiden Adem Aksoy'da hastanede hayatını kaybetti. Yaralılardan ikisinin durumunun ağır olduğu belirtiliyor.

Ağır yaralı olarak kaldırıldıkları hastanede tedavileri sürenlerden 1 kişi daha hayatını kaybetti. Böylece olayda hayatını kaybeden sayısı üçe çıktı.

 

Görgü tanıklarının anlattıklarına göre saldırganın tek başına içeri girip rastgele ateş ettikten sonra dışarı çıkışında ve kaçışı esnasında da rastgele sağa sola ateş ederek olay yerinden uzaklaştı.

 

Saldırıyı duyan bir çok Adıyamanlı yaralıların olduğu hastanelere akın ettiler.

 

Olaylı ilgili geniş çaplı soruşturma açıldı. 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu