ADIYAMAN

Bayan Demirtaş’tan Anlamlı Ziyaret

İlk olarak (Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi) BSRM’de kalan bayanları ziyaret eden Beyhan Demirtaş, Bakım merkezinde açılan el işi kurslarına devam eden kadınlarla sohbet ederek 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayıp karanfil dağıttı.

 Ardından, ailelerinin ve eşlerinin uyguladığı şiddetten kaçarak kadın sığınma evine yerleşen bayanları ziyaret eden Bayan Demirtaş, “ Burada hayatlarında yeni bir sayfa açan 13 kadın ve çocuklarıyla bir araya geldi. Kadınlara yakın ilgi göstererek, hepsinin hayat hikâyesini ve derdini tek tek dinleyen Bayan Demirtaş, kadınların anlattıkları karşısında zaman zaman duygulu anlar yaşadı.

Kadın Sığınma Evi ziyareti sonrası Kadın Doğum Hastanesine geçerek, bayan personel ve hasta kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayan Bayan Demirtaş, burada hemşirelere ve hasta kadınlara karanfil dağıttı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadına yönelik şiddetin son bulmasını isteyen Beyhan Demirtaş,“Aile kurumunun temel taşı kadındır. Kadının ihmal edildiği bir toplumun varlığını sağlıklı bir şekilde sürdürmesi düşünülemez. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle BSRM Merkezi, Kadın Sığınma Evi ile Kadın Doğum Hastanemizi ziyaret ettik. Bu önemli günde umuda dair, en güzel şeyin yeni bir hayat olduğunu düşündüğümüz için bugünü annelerimizle geçirmek istedim. Bir hadis-i şerifte bile “cennet annelerin ayaklarının altındadır” buyurmaktadır.  Bu vesileyle tüm kadınlarımızın ve annelerimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum”dedi. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu