ADIYAMAN

Adıyaman Şube Başkanlığına Akıncıoğlu Getirildi

Vakıf Şube Başkanı Murat Demirkol’un tayının Şanlıurfa ya çıkması üzerine kendisinin bu görevi bir başka arkadaşa verilmesi talebinde bulundu. Yaşanan gelişmelerden sonra Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal başkanlığında toplanan vakfın kurucular kurulu toplantısında alınan karar gereği daha evvel vakfın Adıyaman Şubesi denetim kurulunda görev yapan Eğitimci Yakup Akıncıoğlu’na verilmesi kararlaştırıldı.

Şube başkanlık görev yetkisini Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal dan alan yeni şube başkanı Akıncıoğlu, bu onurlu vazifeyi devralmaktan büyük bir onur duyduğunu belirterek, “Bundan böyle genç ve dinamik olan arkadaşlarımızla birlikte geçmişte olduğu gibi gelecekte de bu bayrağı nasıl daha ilerliye taşıyabiliriz hesabını yaparak bu yönde büyük bir mücadele örneğini vereceğiz.  Yaklaşık 2,5 yılda Murat Demirkol başkanımızın başkanlığında Adıyaman’da vakfımızın çatısı altında inanılmaz derecede güzel hizmetler gerçekleştirdik. Aynı hizmetleri bundan sonra da devam etmek için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Daha evvel bu görevi başarıyla yürüten değerli kardeşim Murat Demirkol’a şükranlarımı sunuyorum. Ve yine bize bu onurlu görevi tevdi eden Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Sayın Ömer Özkartal başta olmak üzere bütün mütevelli heyet üyelerine Allah razı olsun diyorum” dedi.

Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal ise vakfın Adıyaman Şubesi yeni başkanı Yakup Akıncıoğlu’na başarılar dileyerek, geçmişte olduğu gibi gelecek yıllarda da yapacakları başarılı hizmetlerle adından söz ettireceklerine inandığını söyledi.  Özkartal, “Son 2,5 yıllık zaman dilimi içerisinde Murat Demirkol başkanlığında inanılmaz derecede güzel hizmetlere imza atmıştır. Kendisine teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Allah kendisinden razı olsun. Temennimiz o ki Adıyaman şubemizin hizmetleri bundan sonra da temposunu arttırarak devam edeceklerine inanıyorum. Yeni başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerine başarıların devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Yakup Akıncıoğlu kimdir?

1955 yılında Adıyaman’da doğdu. İlkokulu köyünde, Ortaokulu ve Liseyi Adıyaman da okudu. Üniversiteyi Diyarbakır Eğitim Enstitüsü Matematik bölümünde okuduktan sonra yeniden üniversite sınavına girerek Ankara İlahiyat Fakültesini kazandı ve 1982-19883 öğretim yılında mezun oldu.

1973-1976 yılları arasında İstanbul’da özel bir şirket kanalıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Vakıflar Başmüdürlüğünde çalıştı. 1984-85 yıllarında İstanbul’da yedek subay olarak askerlik görevini yerine getirdikten sonra 1985-1987 yılları arasında İstanbul’da özel bir şirkette çalıştı. 27.10.1987 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Kadışehri Lisesinde göreve başladı ve halen öğretmenlik görevini sürdürmektedir.

Görevi süresince Kadışehri Lisesi Müdürü, Akpınar Ortaokulu Müdürü, Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü, Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Müdürü, Adıyaman Milli Eğitim Şube Müdürü ve Adıyaman İmam-Hatip Lisesi müdürü olarak görev yapan Akıncıoğlu,  son 2,5 yıldır Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şube Yönetiminde görev alıyordu.  (Haber: Abdulkerim SONKAYA)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu